Aflatoun tehetségműhely

Az Aflatoun szakkör céljai:
  • A gyermekek önbizalmának a fejlesztése. Tanulják meg, hogy mindannyian egyedülállóak, különlegesek és egyenlőek.
  • A gyermekek jogainak a megismertetése, és annak tudatosítása, hogy a jogok kötelességeket is vonnak maguk után.
  • A gyerekek tanulják meg értékelni és megvédeni mind az anyagi és nem anyagi erőforrásokat.
  • A gyermekek ismerjék fel, hogy a tervezésen keresztül valóra válthatják az álmaikat, vágyaikat
  • A gyermekek ösztönzése arra, hogy a közösségeikben aktív résztvevővé váljanak, illetve közösségformálóként tekintsenek önmagukra

A szakköri foglalkozáson részt vevő gyerekek együtt, egymástól tanulva a saját egyéniségüket megőrizve oldják meg a különböző játékos feladatokat.

A szakköri foglalkozások tevékenységei:
  • Aflatoun báb megismerése, és története
  • Különböző mesék a másság és a tolerancia témájában
  • Saját egyéniségük megismerése, jó tulajdonságaik, erősségeik gyengeségeik, önmaguk elfogadása
  • Családon belüli helyük, feladataik, munkáik
  • Jogaik, kötelességeik
  • Környezetvédelem a fenntarthatóság jegyében, körülöttünk lévő természet
  • Újrahasznosítás, a látszólag értéktelen dolgokból is készíthetünk értékeket
  • Honnan származik a pénz, aflatoun érmék
  • Megtakarítás, kiadás, megosztás

Csátiné Borbás Andrea és Podlovics Judit