Beszámoló a kutyás bemutatóról

Az október 7-én megrendezett kutyás bemutatóról néhány szavas értékelésünket olvashatják.

Az Állatok Világnapja hetében óvodánkba látogatott a Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület néhány tagja. A bemutató alkalmával megismerkedtünk a kutyák tulajdonságaival, szokásaival, tartásának feltételeivel. Örökös Zöld Óvodaként különösen fontosnak tartjuk az állatok védelmét, tiszteletét, a felelős állattartás megalapozását, ezért kértük fel az egyesület tagjait, élő bemutatóval segítsék az állatok iránti pozitív érzelmek kialakulását.

A gyerekek nagy örömmel várták ezt az alkalmat. Egyenként megismerhették a kutyák nevét, jellemző tulajdonságaikat. Lego kutya és gazdája megmutatták a gyerekeknek, milyen szoros kapcsolat, együttműködés alakul ki ember és állat között. Lego lelkesen mutatta meg, mit tud: pörgött-forgott, utasításokat teljesített, végül a gyerekek között szlalomozott.

A tevékenység végén a kutyák testközelbe kerültek, lehetett simogatni, etetni őket, illetve gondozóikkal beszélgetni a kutyákról. A gyerekek nagyon élvezték, volt, aki kicsit tartózkodóbban, mások teljes bizalommal fordultak az állatok felé.

Köszönjük szépen az egyesület segítségét, maradandó élményt szereztek a gyerekeknek!

Az óvodában összegyűlt jutalomfalatokkal a gazdára váró retrieverek napját tettük szebbé, pénzadományunkkal pedig "Léna néni" (https://retrieverhelp.com/?page=browse&id=12103) gyógyulását támogattuk! Ha Önök is szeretnék támogatni az egyesületet, valamint Léna néni felépülését, családba kerülését, az egyesület adószámán megteheti: 10400140-50515653-53521002

Lego és a gyerekekLegoLinda kutya

Legosimogatás244762471_280213617439056_5420507782261157016_nsimoagátsPuszi kutyaLinda