A Szív Óvoda és a család kapcsolata, együttműködése

"Valljuk, hogy a nevelésben a család szerepe az elsődleges, melyre építünk, és azt kiegészítve szolgáljuk a gyermek harmonikus fejlődését."

A kapcsolattartás formái:
Befogadás:
A szülők az óvodapedagógusokkal közösen segítik a gyermekek beilleszkedését az óvoda életébe.

Családlátogatás:
Fontos feladatunk annak feltérképezése, hogy a család és az óvoda nevelési elképzelései és nevelési módszerei megegyeznek-e. Meg kell keresnünk a lehetőséget az egységes nevelésre, melyben segít a gyermek és a család megismerése.

Szülői értekezlet:
Tájékoztatjuk a szülőket a gyermekcsoport fejlődéséről. A nevelést érintő témákban előadásokat szervezünk, logopédus, gyermekorvos, pszichológus segítségével.

Összevont szülői értekezlet:
Tájékoztatót adunk a szülőknek az óvoda pedagógiai munkájáról. Rendszeresen beszámolunk a minőségfejlesztési csoport működéséről, a sikerekről és a feladatokról.
Az éves programnak megfelelően előadókat hívunk meg a családok szemléletformálásának segítésére.

Nyílt napok:
Megismertetjük a szülőket a korszerű nevelési eljárásokkal, ízelítőt kaphatnak az óvoda életéből. Együtt játszhatnak és tevékenykedhetnek gyermekeikkel.

Fogadóórák:
Reálisan tájékoztatjuk a szülőket gyermekük fejlődéséről, megbeszéljük a következő időszak nevelési feladatait. Valamennyi tanköteles korú gyermek szüleivel egyéni beszélgetést kezdeményezünk.

Közös programok szervezése:
Különféle rendezvényeket szervezünk, ezáltal is erősítve a család és az óvoda kapcsolatát.

A családok tájékoztatásának formái:
Zöld fal:
  • Környezetünk állapotára vonatkozó adatok
  • Publikációk, könyvek jegyzéke
  • Felhívások környezetvédelmi akciókra
  • Egészségnevelési és életmóddal kapcsolatos tanácsok
  • Tájékoztatás a csoportokban folyó környezeti jellegű tevékenységekről
  • Naprakész honlappal biztosítjuk a pontos tájékoztatást
  • Folyamatosan tájékoztatjuk a szülőket a "Zöld óvodá"-val kapcsolatos tevékenységekről

Szülők híradója:
  • Az óvodai élettel kapcsolatos információk, tudnivalók, kérések
  • Információs tasak a szülőknek: mit várnak az óvodától